Słodkie Czary Mary

Na wrocławskim Rynku, niedaleko Pręgierza jest miejsce, obok którego nie można przejść obojętnie. Zwłaszcza jeśli jest się kilkuletnią dziewczynką. Albo mamą tej dziewczynki.
Miejsce to działa przyciągająco również na chłopców i ich tatusiów, babcie i dziadków, turystów i wszystkich tych, którzy cenią sobie rzeczy niepowtarzalne, ręcznie robione i z naturalnych składników.
 
Candy Shop & Show lub Słodkie Czary Mary bo o nim mowa, jest manufakturą cukierków i lizaków działającą we Wrocławiu od 2011r. Słodkości wyrabiane są według tradycyjnych receptur a bajecznie kolorowe barwy uzyskuje się wyłącznie przy użyciu barwników naturalnych pochodzenia roślinnego. Gama kolorów, smaków i kształtów jest oszałamiająca. To, co widzimy z zewnątrz na oknie wystawowym to zaledwie niewielka namiastka tego, co zobaczymy w sklepie. 
  
Na bezpłatnych pokazach zobaczyć można jak powstają te kolorowe słodkości. Czy wiecie, że masa, od której zaczyna się ręczny proces produkcji, ma temperaturę 150 stopni Celcjusza?! Trzeba używać specjalnych rękawiczek, aby się nie poparzyć. Z przygotowanego, kolorowego karmelu można własnoręcznie ukręcić lizaka w tradycyjnym kształcie albo jakim tylko wyobraźnia nam podpowie. Przy pomocy przesympatycznych Pań, Amelia zrobiła całą kolekcję lizaków w tym jednego olbrzyma.
Pełną ofertę Candy Shop'u znajdziecie tutaj.
 
Candy Shop & Show albo jak mówi Amelia słodki kącik jest pierwszym przystankiem przed spacerem "na słodko" po Rynku i okolicach. Zaopatrzone w lizaki, szukamy oczywiście krasnoludków :-)

Słodko pozdrawiamy :-)

Komentarze

 1. Widzę nawet dwoje krasnali...świetne
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak... krasnale płci żeńskiej (nie wiem jak to odmienić) też się zdarzają...;-)

   Usuń
 2. Świetne miejsce, szczególnie dla takich Skrzatów jak Amelia. Brawo dla pomysłodawców.

  OdpowiedzUsuń
 3. Kupowałam tam wnuczce lizaki :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Takie kolorowe słodkości to fajny upominek i dla dzieci, i dla dorosłych :-)

   Usuń
 4. Bardzo kreatywne miejsce, a do tego slodkie :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz