Weekend w ZooOgród zoologiczny to nie tylko zamknięte w klatkach zwierzęta, których widok u wielu osób wywołuje mieszane uczucia. 
Ogrody zoologiczne najczęściej mają wielohektarową, zalesioną powierzchnię a zwierzęta duże wybiegi. 
Coraz częściej na terenie zoo znajdziecie place zabaw dla dzieci, parki linowe, kawiarnie, restauracje i specjalnie urządzone miejsca wypoczynkowe. 
Pracownicy zoo oferują dodatkowe atrakcje w postaci przejażdżek na koniach czy kucykach a prawdziwym hitem jest możliwość obserwowania karmienia zwierząt.
Przy takim zapleczu i ładnej pogodzie, w zoo można spędzić cały dzień.

Wrocławski ogród zoologiczny jest największy i najstarszy w Polsce. 
W tym roku obchodzi 150 lat! 
Położenie nad brzegiem Odry jest dodatkową atrakcją - w sezonie można do zoo przypłynąć statkiem.
Zoo przypomina ogromny park, miejscami gęsto zadrzewiony z różnorodnymi nasadzeniami kwiatów i krzewów. Znajdziecie w nim wiele zakamarków, do których większość zwiedzających nie dociera.
Są tu kanały wodne, mostki, altanki, długie aleje wysadzane drzewami. Większość budynków i wybiegów została odbudowana po zniszczeniach wojennych w ich pierwotnej formie. 
W Zoo znajdziecie takie miejsca jak Madagaskar, Fokarium, Akwarium, Terrarium czy Odrarium.Odrarium obrazuje ekosystem rzeki Odry, począwszy od jej źródła  aż do ujścia. Ta złota wstęga na ziemi to właśnie Odra. 
Wiedzieliście, że Odra wpływa do Bałtyku przez Jezioro Dąbie w Szczecinie a swoje drugie ujście ma w Zalewie Szczecińskim?


Na topie, bez względu na pogodę, jest ciągle Afrykarium. 
Trzeba przyznać, że od otwarcia w październiku 2014r. Afrykarium pozytywnie zaskakuje. Moją relację "na gorąco" miesiąc po otwarciu znajdziecie tutaj.
Jako posiadaczki rocznych kart wstępu, Zoo i Afrykarium odwiedzamy często. Jednorazowy wydatek 200 zł zwrócił się już kilkukrotnie. W zamian możemy na bieżące obserwować życie w Zoo. 
Wewnątrz Afrykarium nad basenem hipopotamów został uruchomiony wodospad. Podobny działa na zewnątrz przy basenie kotików. Powstała szatnia, duży bar samoobsługowy, kawiarnia, sklepik z przekąskami i pamiątkami. Na zewnątrz otworzono balkony widokowe. 


Przy budynku ciągle jeszcze trwają prace, których efekt pewnie wkrótce będzie znany.  
Do Zoo i Afrykarium obowiązuje ten sam bilet. Podwyżka cen biletów nie wpłynęła na spadek frekwencji. Od stycznia br. Zoo odwiedziło ponad pół miliona osób - 4 razy więcej niż rok temu, gdy Afrykarium jeszcze nie działało.

Pozdrawiamy!

Komentarze

 1. Minął miesiąc od naszej wizyty w ZOO i już takie zmiany.
  Wodospadu nie mieliśmy okazji widzieć, a i balkony były jeszcze
  zamknięte w Afrykarium. Poczytamy jeszcze jakiś czas wrażenia
  Amelii i za rok wiosną na pewno tu wrócimy.

  OdpowiedzUsuń
 2. Niestety podczas wszystkich moich dotychczasowych odwiedzin Wrocławia, do ZOO nie udało mi się wybrać, ale nic straconego - w planach mam weekendowy wyjazd do Wrocławia :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz