Różaneczniki Daisy

Książański Park Krajobrazowy to miejsce, które często odwiedzamy. Na blogu znajdziecie kilka relacji z opisem dojazdu, tras i atrakcji jakie się tutaj znajdują. Warto odwiedzić okolice Książa w połowie maja, kiedy kwitną różaneczniki, a cała przyroda emanuje soczystą zielenią kojącą zmysły.

Skupiska rododendronów, które tu się znajdują zawdzięczają swoje istnienie dawnej właścicielce tych terenów księżnej Daisy von Hochberg. Większość krzewów ma prawie 100 lat i wielkością sięga ponad 2 metrów. W Dolinie Różaneczników znajdziemy właśnie takie ogromne, rozłożyste krzewy o kwiatach w odcieniach fioletu, bordo i białych. Zacieniona dolina powoduje, że kwitną one nawet do połowy czerwca.

Kolejne kępy tych pięknych krzewów znajdziemy w sąsiedztwie Zamku na terenach spacerowych oraz na skałach i przy mauzoleum. Wszędzie unosi się delikatny, słodki zapach.

Na koniec jeszcze rzut oka na Zamek Książ z okolic punku widokowego na Skale Olbrzyma i Góry Wałbrzyskie. 

Książ odwiedziliśmy w słoneczne niedzielne przedpołudnie. Tłumów nie było. Pozdrawiamy serdecznie :-)

Zobacz także:


Komentarze

  1. piękne zdjęcia. bywałem cieniem pośród nich. dreptałem granity żeby stały się gładsze o jeden krok i cieszyłem się nawet gwarem straganiarzy, od których nie potrzebowałem niczego. mój przyjaciel mieszkał w Świebodzinie i okna sypiali wychodziły na zamek. przeprowadził się - dla mnie niestety, ale sobie chwili nową lokalizację.

    OdpowiedzUsuń
  2. no i moich komentarzy brak:)))

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz