Letnie wędrówki po Ziemi Kłodzkiej

Wakacyjne wędrówki tego lata wiodły nas tradycyjnie po dolnośląskich szlakach. Staraliśmy się zachowywać balans między pracą, codziennymi obowiązkami i czasem wolnym, jednak nie zawsze udawało się zachować tę równowagę i szala codzienności przeważała. Tym bardziej cieszyły nas odwiedzinami mojej Mamy i Przyjaciół, z którymi mogliśmy spędzać wspólnie czas na krótszych i dłuższych wędrówkach.

To był bardzo przyjemnie spędzony czas, warty podzielenie się pięknem dolnośląskich krajobrazów i dobrą energią wypływającą ze spotkań z ludźmi, którzy podobnie myślą.

Chętnie wracaliśmy na Ziemię Kłodzką, odkrywając miejsca nowe i odwiedzając te znane. Ziemia Kłodzka ma bardzo wiele do zaoferowanie, to nie tylko Góry Stołowe i uzdrowiska.

Międzygórze - oaza spokoju, "alpejska" dolina na Dolnym ŚląskuKurortowe klimaty Duszników-Zdrój
Schronisko Jagodna - najlepsza "schoniskowa" kuchnia na Dolnym Śląsku
Masyw Śnieżnika - kameralnie
 MiniEuroland w Kłodzku - niezwykły park miniatur, balsam dla duszy, raj dla ogrodnika, miejsce dla każdego

 
Bardo - miasto wieku cudów i pierników
Srebrna Góra - na przedpolach górskiej Twierdzy

Pałac Marianny w Kamieńcu Ząbkowickim
Ząbkowice Śląskie - miasto krzywej wieży i Frankensteina
Ziemia Kłodzka jest bardzo atrakcyjna pod względem turystycznym. Cenie sobie ten rejon za różnorodność krajobrazową i przyrodniczą - doliny, kotliny, przełomy rzek, różne formy skalne, jaskinie i kopalnie; Uwarunkowania historyczne, mieszanie się przez stulecia wpływów polskich, pruskich i czeskich, miały wpływ na wygląd miast i miasteczek, tworzenie miejsc kultu religijnego i taki swoisty klimat tego rejonu. Niewątpliwe dużym plusem jest zdecydowanie mniej turystów niż w Karkonoszach.

Zobacz także:

Komentarze

 1. Kotlina kłodzka ma swój niepowtarzalny klimat kurortu niemal, że alpejskiego. Spodobało mi się pierwsze zdjęcie, bardzo urokliwe. Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
 2. Chętnie bym się am wybrał, zwłaszcza do Frankensteina. Widoki cudne a jak widzę pogoda także dopisała. Pozdrawiam. ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Witaj końcówką lata Marzenko
  Ziemia Kłodzka, a w szczególności jej Kotlina, to to co najbardziej na Dolnym Śląsku kocham przemierzać
  Pozdrawiam wspomnieniami z urlopu

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz