Z wizytą u Marianny

Wspaniały Pałac w Kamieńcu Ząbkowickim i niesamowita historia księżniczki Marianny Orańskiej, wydostały się wreszcie poza Dolny  Śląsk i przyciągają rzesze zwiedzających. W weekendy jest tu naprawdę tłoczno ale widząc ogrom potrzeb na remont i utrzymanie tego gigantycznego obiektu, zwiedzanie w dużej grupie staje się znośniejsze, bo tu potrzebny jest każdy grosz.

W Kamieńcu byliśmy już kilka razy , jednak wnętrza pałacu zwiedzaliśmy po raz pierwszy. Niektóre części włącznie z kawiarnią zostały wyłączone ze zwiedzania z powodu remontu. Pałac jest w ciągłym remoncie od lat. Od czasu kiedy zarząd przejęła gmina, postęp prac nabrał tempa (duża zasługa obecnego burmistrza). Jeśli byliście więc w Pałacu kilka lat wcześniej, warto sprawdzić jak wygląda obecnie. Zwiedzanie odbywa się z przewodnikiem, bilety do nabycia w czerwonym Kościele, płatny parking obok. Zapraszam zatem na wirtualny spacer. 

Mam nadzieję, że ta krótka relacja fotograficzna zachęci Was do odwiedzenia tego niezwykłego miejsca i poznania równie niezwykłej historii życia Budowniczyni pałacu - księżnej Marianny Orańskiej. 

Zobacz więcej:

Komentarze

 1. Robi niesamowite wrażenie. Widać to nawet oglądając chociażby Twoje zdjęcia. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. Piękne witraże, o Mariannie nigdy nie słyszałem.
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 3. Witaj końcówką lipca
  Prawdziwa perełka Dolnego Śląska. A historia Marianny Orańskiej godna poznania.
  Pozdrawiam nadzieją na pełny pyszności sierpień

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz