Bolesławieckie Święto Ceramiki - fotorelacja

Święto Ceramiki w Bolesławcu to największe w Polsce tego typu wydarzenie i jedno z największych w Europie. Tegoroczne 25-te jubileuszowe obchody trwały 5 dni i odbywały się pod patronatem Prezydenta Andrzeja Dudy.
W Bolesławcu zaprezentowało swoje wyroby ponad 100 producentów ceramiki. Imprezie towarzyszyły jak zwykle przeróżne wydarzenia dodatkowe: koncerty, giełda staroci, festiwal kolorów, pokazy teatrów ulicznych oraz wydarzenia związane z ceramiką jak Międzynarodowy Plener Ceramiczno-Rzeźbiarski, Ceramiczna Parada, parada Glina Show, warsztaty toczenia na kole, lepienia i malowania glinianych wyrobów. Bolesławieckie Muzeum Ceramiki oraz Muzeum Miejskie za darmo w tych dniach udostępniały zwiedzającym swoje zbiory.
Na stoiskach można było obejrzeć i zakupić przepiękne wyroby; w ostatni dzień targów po przystępnych cenach.
Zapraszam na fotorelację.
Wystawy muzealne
 
 
 
 
 
  
 
 
 
 
 
Rzut okiem na miasto
 
 
 
 
 
Kolorowy zawrót głowy, czyli targi ceramiki
 
 
 
 
 
 
Targ staroci, czyli mydło i powidło
 
 
Warsztaty ceramiczne, czyli malowanie biskwitowych ostatków
  
Podsumowując: impreza na bardzo wysokim poziomie z niezliczoną ilością atrakcji dodatkowych, miasteczko zadbane, pięknie odnowiony Rynek, niezła gastronomia, sympatyczni ludzie. 
Polecamy!

Komentarze

  1. Jak widać znowu na bogato. Oczopląsu można dostać. Ja niestety w tym roku odpuściłam tą imprezę. Te produkty są przepiękne. Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz