Zima na Zamku Czocha

Zimę tej zimy spotkałyśmy ze trzy razy.
Po raz pierwszy na początku grudnia ubiegłego roku w Zamku Czocha. Sypała niemiłosiernie śniegiem, krzyżując dorosłym plany dalszego zwiedzania a dzieciom dając mnóstwo radości. Wojna na śnieżki przed Czochą to jest dopiero gratka.


Kolejny raz Amelia miała szansę zobaczyć trochę śniegu w styczniu podczas ferii na Pomorzu. Niestety zabrakło mrozu i po kilku godzinach śnieg zamienił się w błoto pośniegowe.
Ostatni raz widziałyśmy nieco białego puchu na początku lutego w Rudawach i.... wygląda na to, że to wszytko, co Pani Zima ma do zaoferowania w tym sezonie znakomitej części naszego kraju. 
Chociaż istnieje jeszcze szansa, że coś jej się pomyli i na Wielkanoc sypnie, jak to już bywało ;-)

Zima, zima, zima...
Gdzie ta zima zła?
Gdzie te śniegi, gdzie te mrozy, 

gdzie śnieżyce i zawieje.. - czy jakoś tak ... ;-)

Komentarze

 1. W zimowej scenerii, zamek wygląda jak z bajki.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam do tego zamku dosyć ambiwalentny stosunek (pojęcia nie mam, dlaczego) ale pod śniegiem rzeczywiście wygląda filmowo :-)

   Usuń
 2. O w takiej odsłonie zamek nabrał jeszcze większej tajemniczości. Niestety zima nie dała się sobą nacieszyć. I pogoda kraj nasz podzieliła.

  OdpowiedzUsuń
 3. Przepiekne zdjecia. Niczym wyjete z bajki.

  OdpowiedzUsuń
 4. Dzisiaj miałam przyjemność być na targach książki podróżniczej na zamku, słońce i ciepełko... zupełnie nie zimowy klimat.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja byłam na zamku Czocha latem i podobał mi się. W zimowej szacie wygląda bajkowo, no i dzieci mogły się pobawić śnieżkami. Wspaniałe zdjęcia. Pozdrawiam.

   Usuń


 5. Ja chcę tam pojechać, bosko, bajkowo tam. Genialne ujęcia. Toż to prawdziwa bajka. Chcę tam zawitać. :D Ten śnieg tylko uroku dodał. Pozdrawiam Was. :*

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz