Majówkowe refleksje zapracowanego blogera

Mamy kolejną rekordowo długą majówkę. Wiele osób zaplanowało ten czas z dużym wyprzedzeniem i pewnie teraz oddaje się majówkowaniu.
W tym roku majówka mnie nie dotyczy ponieważ przez większość wolnych dni będę pracować. 
Bo pracować musi ktoś, by odpoczywać mógł ktoś...
Od niedawna pracuję jak "normalni ludzie" jak mawia pewien mój znajomy, czyli minimum 160 godzin w miesiącu! Tak wiem, że to norma, że wszyscy normalnie tak pracują... ale ja nigdy nie starałam się o taki tytuł ;-)
Obiecałam sobie, że na razie musi tak być, ale nie pozwolę, by praca zdominowała moje życie. Urazy pokorporacyjne leczy się długo ;-) Paskudna pogoda nie sprzyja wycieczkom i wypadom, spędzanie czasu w pracy nie jest więc złym pomysłem!
***
Patrząc z boku na sytuację (czyli moje zapracowanie), biorąc pod uwagę blogowe wpisy (ten będzie 8 w kwietniu), można by powiedzieć, że czasu na moje hobby mam aż nadto! Powiecie - a dom, dzieci i ich milion najważniejszych spraw...? 
Małe dzieci - mały problem, duże dzieci - duży problem, świetnie rozumiem to powiedzenie bo mam jedno i drugie, małe i duże, a nawet bardzo duże dziecko.
Dla dzieci, które matkę i ojca mają w jednej tylko osobie, takie 160 h w miesiącu spędzanych przez matkę poza domem, to nie lada wyzwanie.
Niezawodny do tej pory System Obsługi Domu zaczyna szwankować. Nie działa na pełnych obrotach, potrzebuje więcej czasu na reset, restart i stand-by razem wzięte. A czasem tak się zawiesi, że nie reaguje na żadne próby podniesienia (z kanapy).
Ignorowanie braków w obsłudze domu przez użytkowników, wywołuje nieprzewidziane efekty - lodówka sama się nie napełnia, obiad sam się nie gotuje a ubrania same nie piorą. Mieszkanie samo też się nie sprząta ale to akurat żadnemu użytkownikowi nie przeszkadza. Nie wiedzieć czemu funkcja sprzątania w Systemie Obsługi Domu, była zawsze nadmiernie rozbudowane i ciągle dochodziło do spięć i wyładowań na linii system - użytkownicy.
Zdezorientowani użytkownicy na początku próbują przeczekać tę awarię, może samo się naprawi, może w końcu zaskoczy i będzie jak dawniej.
Ale nie... System nie chce powrócić do poprzedniej wersji. Jest  nawet gorzej - aktualizuje się w niepożądanym dla użytkowników kierunku! Dodaje aplikacje "Koleżanki z pracy" i "Wyjście integracyjne".
Konieczność utrzymania podstawowych funkcji życiowych, zmusza użytkowników do niechętnych działań wykraczających poza ich dotychczasowy zakres czynności. Działania te mają zwykle charakter jednorazowej, krótkotrwałej akcji typu obwąchiwanie skarpetek w koszu na pranie i w ostateczności nastawienie pralki, opłukanie talerza kiedy czyste wyszły lub desperackie zrobienie jajecznicy..  System Obsługi Domu, trwając ciągle w stand-by, jest jednak dobrej myśli...
***
Widoki z pracy
A praca nie jest zła. I widoki też. Okno z widokiem na Sky Tower nigdy nie będzie oknem z widokiem na Śnieżkę czy chociażby na Ślężę ale muszę przyznać, że Sky oglądany przez 8 godzin dziennie, w różnym świetle, w deszczu, w słońcu i we mgle, wygląda zaskakująco ciekawie.
Na przedłużoną majówkę przyjeżdża do nas moja Mama. Amelka już się postara, aby Babcia się nie nudziła. Plan na cały tydzień ułożyła miesiąc temu.
Tylko ja ciągle nie mogę zdecydować, co będziemy robić w ten mój jedyny wolny pierwszo-majówkowy dzień. 
Pójdziemy na wrocławski Rynek kibicować gitarzystom w biciu gitarowego rekordu Guinnessa?
A może pojedziemy do Zamku w Książu, w którym odbędzie  kolejny już Festiwal Kwiatów?
Albo wybierzemy się na Ślężę, by po trudach wspinaczki podziwiać wspaniałą panoramę Karkonoszy?
Wrocławska majówka obfituje w mnogość wydarzeń muzycznych, kulturalnych i sportowych. Jeśli wybieracie się w tych dniach do Wrocławia, nudzić się nie będziecie.  
Dolny Śląsk to nie tylko Wrocław. Tym, którzy chcą odpocząć od codziennego zgiełku, polecam okolice Jeleniej Góry, która jest idealną bazą wypadową w Góry Izerskie i Rudawy Janowickie - jedne z ładniejszych pasm Karkonoszy. Region obfituje w zamki, pałace, ciekawe ruiny, miejsca unikalne w Polsce i piękne widoki. 
W odległości 20 km od Jeleniej Góry w każdej miejscowości znajdziecie coś interesującego. Ale to temat na osobny wpis.

Wszystkim życzę udanej majówki i niezapomnianych wrażeń. 
A ja udaję się na mały reset...:-)

Pozdrawiam!

Komentarze

 1. O tak Marzenko z tymi ostatnimi zdaniami zgadzam się w zupełności. Jelenia Góra i okolice to wspaniale miejsce na świecie. Zawsze będę tak uważała, a przemieszkałam tutaj już kilkadziesiąt lat. Piękne zdjęcia wstawiasz za każdym razem. Masz całkiem fajny widok. Wrocław w ogóle to piękne miasto. Pozdrawiam i wypoczywajcie rodzinnie w ten wolny czas.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję Olu za ciepłe słowa. Pozdrawiam serdecznie.

   Usuń
  2. Zgadzam się że Wrocław to piekne miasto jednak w Polsce jest jeszcze jedno które mnie strasznie urzekło...Sopot. Od 3 lat każdy długi weekend majowy spędzam z rodziną właśnie tam. Zawsze byłem sceptyczny do nadmorskich miast ale Sopot jest inny. Cudowne miejsce.

   Usuń
  3. W Sopocie byłam raz wieki temu i mam dość mgliste wspomnienia :-)
   Większość życia spędziłam w dość niedalekiej odległości od wybrzeża, z miejsc w "moim" rejonie lubię wracać do Świnoujścia.

   Usuń
 2. Och, z pewnością coś wymyślisz na ten wolny majówkowy dzień.
  A co do aktualizacji i nowych aplikacji systemu - tak trzymaj, wszak każdy system potrzebuje od czasu do czasu zresetowania :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Zazdroszcze samego faktu, ze ktos mial majowke :P

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz