Archikatedra św. Jana - punkt widokowy


Archikatedra od strony zachodniej.
Wczoraj Amelka zrobiła przegląd punktów widokowych, które dotychczas odwiedziłyśmy i stwierdziła, że chciałaby jeszcze raz na św.Elżbietę. Mój żołądek doznał gwałtownego skrętu na samą myśl o 304 krętych schodkach prowadzących na wieżę tego kościoła. Zaproponowałam punkt widokowy na wieży Archikatedry św. Jana Chrzciciela na Ostrowie Tumskim, na którym jeszcze nie byłyśmy. Propozycja została zaakceptowana i wyruszyłyśmy.
Wejście na taras widokowy znajduje się w środku Archikatedry, po lewej stronie od głównego (północnego) portalu. Początkowo kilka metrów trzeba przejść krętymi schodkami, które prowadzą do pomieszczenia z kasą biletową i wystawą. Podobno już się nie mówi "zachiny"... ale zachiny nie pamiętam czego dotyczyła ekspozycja i co znajdowało się w gablotach... Amelia mówi, że były to "stare starożytne rzeczy"... 
Ceny biletów to 5 zł normalny i 4 zł ulgowy. Na taras widokowy wjeżdża winda.
Wrocław z wysokości oglądałyśmy już ze Sky Toweraz wieży kościoła św. Elżbiety oraz z Mostka Pokutnic. Naszym faworytem była panorama miasta ze św. Elżbiety. 
Ale widok jaki zobaczyłyśmy z wieży Archikatedry, moja córka skomentowała następująco "Łał... przyjdziemy tu jeszcze raz?" 
Sami zobaczcie.

Nadodrze, elektrociepłownia a na horyzoncie most Rędziński.

Sky Tower przysłaniający Masyw Ślęży, kościół św. Wojciecha przy Galerii DominikańskiejPo lewej stronie budynek Panoramy Racławickiej.


Prawda, że pięknie? Największe wrażenie zrobił na nas Sky Tower na tle Masywu Ślęży.  
Jednogłośnie orzekłyśmy, że mamy nowego faworyta wśród punktów widokowych.
Na pewno przyjdziemy tutaj jeszcze raz.


Taras widokowy jest czynny od czerwca do września.
W poniedziałki od 12.00 do 17.00.
Od wtorku do soboty od 10.00 do 17.00.
W niedziele od 14.00 do 16.00.


Pozdrawiamy!

Komentarze

  1. Zgadzam się, że jest to wspaniały taras widokowy. Drugi jaki jeszcze mi się podoba we Wrocławiu to Mostek Czarownic :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Piękne widoki, na piękne miasto. A z taką przewodniczką jaką jest Amelia to zawsze coś fajnego zobaczycie. Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz