Romantyczne Pomorze

Najbardziej romantyczne miejsce na Pomorzu Zachodnim

to plebiscyt, w którym o ten tytuł ubiega się 26 miejsc z Zachodniopomorskiego.
Na stronie http://azpomorze.pl/ można głosować do 12 lutego 2015r. do godziny 23.59.
Jako Zachodniopomorzanka ze Stargardu, odwiedziłam większość miejsc zgłoszonych do konkursu. Moim faworytem jest oczywiście Stargard i jego planty - pozycja 19.
Stargardzkie planty to zespół 5 parków i 1 skwer o łącznej powierzchni 24,5 ha. Rozciągają się one wokół historycznej części miasta, częściowo wzdłuż brzegów rzeki Iny. Po okręgu plantów wyznaczono  popularne trasy spacerowe oraz 3,5 km szlak pod nazwą "Stargard - Klejnot Pomorza".

Spacer po plantach zaczynamy od Parku Jagiellońskiego, przez który przepływa rzeka Ina.
Ina płynie dalej przez Park Zamkowy, który jest położony w najstarszej części miasta. Na tym terenie znajduje się brama wjazdowa do miasta zwana Wałową oraz Baszta Białogłówka.Od Bramy Portowej zaczyna się kolejny, największy park - Park Chrobrego ze Skwerem Ojca Świętego.Park Piastowski jest najmniejszym parkiem miejskim. Zaczyna się przy dawnej bramie wjazdowej, zwanej Pyrzycką.
Baszta Lodowa znajduje się na terenie ostatniego parku, wchodzącego w skład plantów - Parku Popiela. Nieco dalej wychodzimy nad Inę, w tym samym miejscu, gdzie zaczynaliśmy nasz spacer po plantach.

I jak Wam się podoba mój faworyt do najbardziej romantycznego miejsca na Pomorzu Zachodnim?
Fotografie, które zamieściłam, zostały zrobione na przestrzeni ostatniego miesiąca. Wyobraźcie sobie, że wiosną i latem, jest tam jeszcze ładniej. 
W Parku Chrobrego znajduje się ciąg lokali gastronomicznych i kawiarni. Przepiękny klimatyczny lokal otworzono też nad samym brzegiem Iny. Spacerując zimą po plantach jest gdzie wypić gorące kakao a latem zjeść lody.

Komentarze

Prześlij komentarz