Objazdownik dolnośląski


  OBJAZDOWNIK DOLNOŚLĄSKI
Ze Ślęży na Szczeliniec 
czyli przewodnik dla zwiedzających inaczej

Drogi Czytelniku,
oddaję w Twoje ręce skoncentrowany przewodnik „objazdownik” po miejscach przeważnie mniej znanych, zaskakująco różnorodnych i ciekawych. Jeśli lubisz zwiedzać dynamicznie, przemieszczać się, zaglądać w każdy zaułek i dziurę w skale, to ten objazdownik jest dla Ciebie. Proponuję Ci wycieczkę objazdową trasą, która dla większości zupełnie albo tylko w niewielkim stopniu, kojarzy się turystycznie.
Krajowa „ósemka” z Wrocławia do dawnego przejścia granicznego z Czechami w Kudowie-Słonej, to dla większości tylko droga tranzytowa z obwodnicami, skutecznie omijającymi położone na trasie miejscowości. Tymczasem w tych omijanych miasteczkach i okolicy, znajduje się wiele ciekawych i często unikatowych atrakcji. W połączeniu z niewielkim ruchem turystycznym, specyficzną „małomiasteczkową” atmosferą i wspaniałą przyrodą, wycieczka tym szlakiem będzie dobrą alternatywą dla popularnych, dolnośląskich miejscówek. 
Objazdownik startuje ze Ślęży, śląskiego Olimpu i wiedzie docelowo na legendarny Szczeliniec Wielki w Górach Stołowych. Nie jestem zwolenniczką zwiedzania w amerykańskim stylu typu „Europa w 5 dni”. Dlatego w przewodniku znajdziesz wiele szczegółowych propozycji, które możesz dopasować do własnych zainteresowań i możliwości. 
Przewodnik można potraktować całościowo i zorganizować kilkudniową wycieczkę w oparciu o przedstawione propozycje noclegów, gastronomii i atrakcji krajoznawczych; można wybrać kilka punktów na trasie w drodze do miejsca docelowego; można wreszcie organizować weekendowe czy jednodniowe wypady w konkretne miejsca. Pewna jestem, że każdy znajdzie w tym przewodniku coś dla siebie.
Zachęcam gorąco do zwiedzania Dolnego Śląska, makroregionu, gdzie dłuższe i krótsze wypady mogą zastąpić egzotyczne podróże.

Co zawiera Objazdownik?
Spis treści:
WSTĘP - Dlaczego Dolny Śląsk?
TRASA WYCIECZKI
PRZYSTANEK 1. Ślęża – święta góra Pogan
PRZYSTANEK 2. Arboretum w Wojsławicach i zapomniana Niemcza
PRZYSTANEK 3. Ząbkowice Śląskie - miasto Frankensteina
PRZYSTANEK 4. Bardo – miasto wielu cudów
PRZYSTANEK 5. Kłodzko - miasto w cieniu twierdzy
PRZYSTANEK 6. Przez trzy uzdrowiska w Góry Stołowe
PODSUMOWANIE

Objazdownik jest napisany w formie e-booka w formacie PDF, można go bez problemu czytać na komputerze.
A także na tablecie i telefonie np. w aplikacji ReadEra.

Debiutancka cena tego dzieła, to całe 12 polskich złotych :-) 

Jak kupić?
Płatności można dokonać za pomocą poniżej widocznych możliwości.
Wysyłka na wskazany adres e-mail nastąpi po zaksięgowaniu płatności, maksymalnie do 12 godzin (w praktyce - do 1 godziny). Jeśli po tym czasie nie otrzymasz e-booka, napisz do mnie maila: marzena73@op.pl.